Licencja cyfrowa czy gra w wersji pudełkowej? Co jest korzystniejsze finansowo?

Wielbiciele kolekcjonowania gier wideo z pewnością nie raz wzgardzili tymi, którzy kompletują swój zbiór poprzez cyfrowe wyprzedaże. Ciężko też ocenić kto ma tutaj przewagę. Jedni zyskują gry w oszałamiająco niskich cenach, a drudzy mogą po prostu wymienić zakupioną grę, jeśli im się znudzi.

Jak oszczędzać na grach?

Oszczędzanie na grach nigdy nie było takie proste jak dzisiaj. Możemy przebierać w często pojawiających się promocjach, paczkach gier sprzedawanych charytatywnie za dowolną kwotę, a także edycjach pudełkowych, które często odsprzedawane są śmiesznie niskie ceny.

Najłatwiejszym sposobem na oszczędzanie jest założenie konta bankowego z niską opłatą za przewalutowanie. Da to nam możliwość korzystania z promocji na zagranicznych serwisach. Za bank przyjazny wielbicielom wirtualnej rozrywki uznaje się mBank, który już raz miał promocję skrojoną specjalnie dla graczy. W czasie jej trwania można było zdobyć kilka miesięcy subskrypcji PS Plus, na konsolę PlayStation.

Licencja cyfrowa gier - jak na niej oszczędzać?

Gry w edycjach cyfrowych kupuje się najczęściej poprzez platformy gamingowe. Po zapłaceniu za klucz produktu uzyskujemy do wybranego tytułu dożywotni dostęp. Podobnie jest z nabywaniem gier na PC w sklepach stacjonarnych, jednak w tym przypadku oprócz klucza zyskujemy płytę z plikami gry, które znacznie przyspieszają instalację. Gry na konsole także możemy kupić wirtualnie, jednak wtedy ograniczeni jesteśmy jedynie do platformy jednego producenta. Na przykład na PlayStation mamy PS Store.

Zaoszczędzić na edycjach cyfrowych możemy jedynie poprzez promocje i wyprzedaże, jednak są to tak duże obniżki, że wynagradzają nam brak fizycznego nośnika i związane z nim możliwości.

Gra w wersji pudełkowej - sposoby na oszczędności

Posiadacze konsoli mogą o wiele łatwiej zaoszczędzić na nowych grach. Edycje pudełkowe nie są przypisywane do kont, jak w przypadku PC, dlatego łatwo je wymienić. To właśnie dlatego gry na PlayStation tak szybko tanieją. Im popularniejsza gra, tym większy obrót używanymi egzemplarzami. Ponadto nowe gry stają się tańsze z tego samego powodu i sklepy fizyczne również organizują wyprzedaże.

Sklep z grami wideo