Czym jest PS Plus? Jak kupować gry na PlayStation?

Konsole PlayStation kojarzone są przede wszystkim z napędem płyt. Taki stan rzeczy nieco utrudnia nabywanie nowych produkcji, po które należy udać się do sklepu lub złożyć zamówienie w jednym ze sklepów online. Na szczęście pudełko z grą to nie jedyna możliwość, a nowości nabędziemy także w wirtualnym sklepie producenta, czyli PS Store.

Kupowanie gier na PlayStation

Kupowanie nowych gier na konsolę PlayStation możliwe jest na dwa sposoby. W wirtualnym sklepie PS Store (https://store.playstation.com/pl-pl/latest), a także w sklepach stacjonarnych. Pierwsza opcja jest najwygodniejsza. Nie trzeba wychodzić z domu, a jedyne czego potrzebujemy to konto bankowe i karta płatnicza. Zakupione gry pojawiają się na naszej konsoli zaraz po sfinalizowaniu transakcji, wystarczy je tylko pobrać na dysk.

PS Plus - co to takiego?

PS Plus (https://www.playstation.com/pl-pl/ps-plus/) to konto premium dla posiadaczy konsol PlayStation. Opłacenie subskrypcji pozwala na granie ze znajomymi w sieci i korzystanie z zapisywania stanu rozgrywki w chmurze. Jednak to nie wszystko. Posiadacze PS Plus co miesiąc dostają na własność kilka gier za darmo, a także mają większe zniżki podczas cyklicznych wyprzedaży.

Gry wideo

Jak aktywować PS Plus?

Usługę PS Plus aktywujemy poprzez opłacenie abonamentu lub wpisując kod ze specjalnej karty podarunkowej. Im dłuższy abonament wykupimy, tym tańsza opłata miesięczna. Warto wiedzieć, że posiadanie PS Plus pozwala korzystać z chmury w dowolnym miejscu i na wielu konsolach. Oznacza to, że bez problemu pochwalimy się swoimi osiągnięciami znajomemu, którego akurat odwiedzamy.

PS Plus - gdzie najtaniej dostaniemy karty podarunkowe?

Karty podarunkowe PS Plus pozwalają aktywować subskrypcję na ściśle określony czas. Ten sposób płatności sprawdzi się świetnie, jeśli szukamy prezentu dla gracza lub chcemy nieco zaoszczędzić. Niektóre sklepy oferują karty podarunkowe PS Plus w atrakcyjnych cenach. Szczęścia możemy szukać w kioskach, punktach sprzedaży gier konsolowych, a także na aukcjach internetowych.

PS Plus i dodatkowe zniżki poza PlayStation

Dużym atutem posiadania PS Plus jest możliwość korzystania z dodatkowych promocji i zniżek. Oferty PS Plus Rewards zmieniają się co jakiś czas, a niektóre z nich to między innymi tańsze wyjście do kina, obiad w ulubionej restauracji za pół ceny lub atrakcyjne geekowskie gadżety.