Jak zaoszczędzić na kupowaniu gier na konsole i komputery?

Duże sklepy z elektroniką przyzwyczajają nas do wysokich cen za nowości. Na szczęście niektóre gry szybko tanieją po premierze, jednak trzeba zaopatrzyć się w duże pokłady cierpliwości i kartę bankową. Ponieważ to właśnie zakupy przez internet są najlepszym sposobem do kupowania gier w okazyjnych cenach.

Oszczędzanie zacznij od założenia konta bankowego

Pierwszym krokiem jest założenie konta bankowego. Najlepiej takiego, które będzie przyjazne dla płatności online. Świetnym rozwiązaniem są też e-karty, które pozwalają dokonywać bezpiecznych płatności. Dobre warunki dla osób aktywnych w internecie ma mBank. Był nawet znany z tego, że promował konto dla graczy przez dodawanie gratisów w postaci abonamentu PS Plus na PlayStation.

Śledzenie nowości na platformach gamingowych - kolejny krok do oszczędnego zarządzania budżetem

Platformy gamingowe znane są z tego, że organizują cykliczne promocje. Można na nich nabyć nowe, topowe tytuły nawet o 50% taniej. Dodatkowo, niektóre z nich oferują dodatkowe zniżki dla subskrybentów, tak jak PS Plus. Śledzenie premier i promocji daje nam też dodatkową przewagę w postaci większej świadomości rynku. Dobra orientacja w cenach pozwala szybko oszacować, czy wystawiona na aukcji gra naprawdę jest okazją naszego życia.

Oszczędzanie na zakupie gier

Kupowanie gier w wersjach pudełkowych sposobem na oszczędności

Kupowanie gier w wersjach pudełkowych może przynieść nam spore oszczędności, jednak tyczy się to głównie konsol. Ukończone tytuły można wymieniać w przygotowanych do tego punktach, a także sprzedawać za nieco niższą cenę na aukcjach. Łatwo zauważyć to w przypadku PlayStation, gdzie gry po premierze tanieją bardzo szybko, w wielu przypadkach nawet o połowę ceny.

Oszczędzanie na grach pecetowych

Użytkownicy komputerów stacjonarnych, czyli popularnych blaszaków, są w mniej korzystnej sytuacji. Gier nabytych wirtualnie nie mogą sprzedać, dlatego każda promocja jest dla nich bardzo ważna. Rozwiązaniem może być przeszukiwanie zagranicznych ofert, jednak niektóre z serwisów gamingowych posiadają blokadę regionalną, która utrudnia oszczędzanie na innej walucie. W tym przypadku na pewno najbardziej pomocne będzie posiadanie przystępnego konta bankowego z niską opłatą za przewalutowanie.