Czy warto kupować gry przez internet?

Kupowanie gier przez internet jest obecnie codziennością graczy. Korzystanie ze sklepów na różnych platformach pozwala zapomnieć o wkładaniu płyty do konsoli, a często organizowane przeceny, umożliwiają kupienie ulubionych tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak czy sklepy online zawsze wychodzą taniej w przypadku gier wideo?

Gdzie możemy tanio kupić gry wideo?

Każdy gracz ma swoje własne sposoby na uzupełnianie kolekcji w ulubione tytuły. Jedni czekają na promocje i nigdy nie kupują gier w pełnych cenach, inni porównują oferty sklepów i po prostu wybierają najtańszą opcję. Pewne miejsca na tanie zakupy dla gracza to:

  • dystrybucja cyfrowa - czyli wszystkie sklepy online na popularnych platformach gamingowych, na przykład PS Store;
  • otrzymanie gry gratis do abonamentu - wiele platform rozdaje gry za darmo w zamian za regularnie opłacany abonament. Świetnym przykładem jest PS Plus, gdzie co miesiąc zasilimy swoją kolekcję o kilka nowych tytułów;
  • sklepy stacjonarne - konsolowcy nie muszą rejestrować swoich gier, a co za tym idzie, po ukończeniu tytułu możemy go odsprzedać lub wymienić na inny. Wiele sklepów specjalizuje się w tego typu wymianach, co pozwala sporo zaoszczędzić na graniu;
  • sklepy online - klucze do gier możemy dostać także na aukcjach oraz w sklepach internetowych. Często ich ceny są o wiele atrakcyjniejsze niż w dystrybucji na dużych platformach

Większość tanich zakupów wiąże się z dystrybucją cyfrową. Cierpliwe czekanie na wyprzedaże może pomóc nam zaoszczędzić nawet połowę ceny gier.

Czekanie na wyprzedaże to gwarancja niskiej ceny gier

Kupno gier przez internet jest najbardziej opłacalnym sposobem na złapanie nowych tytułów. Warto dodać, że niezwykle pomocne w tym przypadku będzie konto bankowe wraz z kartą, najlepiej wirtualną, która zapewni nam bezpieczeństwo podczas cyfrowych szaleństw. W niższych cenach dostaniemy nie tylko “indyki” i stare produkcje. Topowi producenci także decydują się na wzięcie udziału w wyprzedażach, co skutecznie podsyca emocje podczas tego typu wydarzeń.

Wyprzedaż gier

Kupowanie gier przez internet opłaca się bardziej

Możliwość wymiany gier w sklepach stacjonarnych to nie wszystko. Pomimo możliwości pozbycia się tytułu po jego przejściu, dalej konieczne jest kupienie go w pełnej cenie premierowej. Dystrybucja cyfrowa gwarantuje nam taką samą rozrywkę o wiele taniej, wystarczy tylko cierpliwie czekać na duże wyprzedaże.