Jak ustawić limit na karcie, aby wydatki w grach nie wciągnęły zbyt mocno i nie nadszarpnęły budżetu?

Zainteresowania i hobby potrafią być studnią bez dna, nie inaczej jest w przypadku gier wideo. Subskrypcje usług, nowe konsole, akcesoria i wreszcie najnowsze tytuły do ogrania. Wszystko to może nadwyrężyć domowy budżet. Jeszcze trudniej zapanować nad wydatkami w grach z mikrotransakcjami, które wymagają od nas małych opłat, żeby odblokować niektóre elementy lub mieć więcej surowców niż znajomy.

Jak ograniczyć wydatki w grach?

Ograniczenie wydatków w grach w wielu przypadkach wiąże się z treningiem cierpliwości i asertywności. Niestety, unikanie ulubionego zajęcia przez ryzyko przepłacenia nie jest rozwiązaniem, dlatego warto spróbować któryś ze sprawdzonych sposobów na mądrzejsze zarządzanie budżetem.

  • Wydzielone fundusze na osobnej karcie. Wydzielenie funduszy jest jednym z najmniej problematycznych sposobów. Wystarczy założyć osobne konto bankowe, na które będziemy przelewać ustaloną sumę. Warto wybrać bank oferujący e-kartę, która ułatwi i zabezpieczy wirtualne płatności. Dobrym wyborem może być mBank, który już raz oferował specjalne konto bankowe dla graczy.
  • Ustawienie limitu na karcie. Wiele inteligentnych aplikacji bankowych pozwala nam na śledzenie wydatków z poszczególnych grup. Możemy ograniczyć wydatki na rozrywkę przez proste ustawienie limitu na karcie. Aplikacja zablokuje nam możliwość kolejnych zakupów po uzyskaniu określonej sumy wydatków.
  • Śledzeniu wydatków w aplikacji. Obecnie rynek obfituje w kolorowe aplikacje pomagające w organizacji zajęć. Warto zakupić jedno z nich lub skorzystać z darmowego i notować każdy wydatek związany z grami wideo. Dzięki temu będziemy stale kontrolować wydawane pieniądze, co pozwoli mądrze zarządzać domowym budżetem.

Jak ustawić limit na karcie?

Ustawienie limitu na karcie płatniczej nie jest trudne. W większości przypadków wystarczy wejść w opcje aplikacji i wybrać zmianę limitów. To samo możemy zrobić z poziomu przeglądarki, logując się na nasze konto bankowe. Limit określamy sami, a transakcja, która go przekroczy, zostanie odrzucona.

Co w przypadku niespodziewanych, jednorazowych wydatków? Wiele banków oferuje możliwość szybkiej zmiany limitów przez aplikację. Bardzo wygodne jest rozwiązanie mBanku, które pozwala odblokować limit jedynie tymczasowo.

Limit na karcie